Znajdź przyczepę
najlepszą dla Ciebie

Warto wiedzieć,

czyli porady praktyczne dla użytkowników

Organizacja podróży - dla bardzo początkujących

Nikt nikomu nie powinien narzucać sposobu organizacji wczasów ;)…Od tej reguły jednak bywają wyjątki. Poniżej kilka sugestii, które mogą sprawić, że Was wyjazd na urlop w przyczepie nie stanie się koszmarem ;)

ZAWSZE przed wyruszeniem w drogę

Czynności wykonywane każdorazowo przed wyruszeniem w drogę wykonujemy poniekąd z automatu, jednakże warto je czasem sobie przypomnieć i powtórzyć, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Dodatkowe wyposażenie: pojemniki na wodę.

Niestety, nie we wszystkich miejscówkach, nie na wszystkich kempingach, jest dostęp do wody bieżącej. Jak sobie zorganizować jej transport, tak aby uniknąć zbędnego wysiłku? Pomogą specjalne pojemniki.

Motor mover – a co to?

Motor mover to określenie zapożyczone z języka angielskiego, a oznacza ono nic innego jak napęd do przyczepy, który pozwala nam manewrować w dowolnym kierunku już odpiętą od pojazdu przyczepą.

Zabezpieczenie przyczepy przed kradzieżą

Niestety, zarówno kradzieże przyczep kempingowych, jak i włamania do nich się zdarzają. Niechlubną sławę w tej kwestii zdobyły Włochy i Francja, warto więc szczególnie w tych krajach podwoić czujność i należycie zabezpieczyć przyczepę.

Stabilizator- czy warto?

Urządzenie nie będące dla wielu osób priorytetem w wyposażeniu, jednakże- bez dwóch zdań- stabilizator ułatwi zadanie kierowcy pojazdu z przyczepą.

Prawo jazdy a DMC przyczepy.

Temat, w którym gubią się wszyscy, w głównej mierze przez zmieniane stosunkowo niedawno i nie do końca przejrzyste przepisy, ale spróbujemy go Wam przybliżyć.

Toaleta w przyczepie i jej obsługa

Kiedyś toaleta w przyczepie kempingowej to był prawdziwy luksus, a obecnie większość modeli przyczep jest wyposażana w tzw. toalety chemiczne.

Lusterka do holowania przyczepy

Ile osób, tyle opinii! Teoretycznie, jest to absolutnie niezbędne tylko w przypadku, jeśli przyczepa jest szersza od samochodu.

Opony w przyczepie kempingowej.

Często lekceważony, ale bardzo istotny element naszego bezpieczeństwa w podróży.

Posezonowe przechowywanie: pokrowiec

Najlepszym rozwiązaniem w kwestii przechowywania przyczep jest ich garażowanie, bądź chociaż stworzenie zadaszenia.

Rozkładanie przedsionka.

Jeśli w latach młodości nie byłeś zuchem albo harcerzem- nic z tego! Nawet nie podchodź do tematu ;) ….A tak na serio: nie taki diabeł straszny jak go malują.

Wilgoć w przyczepie? Co może zapobiec?

To bardzo często poruszany problem, szczególnie w przypadku przyczep, które stoją na zewnątrz cały rok

Copyright © All rights reserved. Project by Born4Code