Znajdź przyczepę
najlepszą dla Ciebie

Warto wiedzieć -> Organizacja podróży - dla bardzo początkujących

Organizacja podróży - dla bardzo początkujących

Nikt nikomu nie powinien narzucać sposobu organizacji wczasów ;)…Od tej reguły jednak bywają wyjątki. Poniżej kilka sugestii, które mogą sprawić, że Wasz wyjazd na urlop w przyczepie nie stanie się koszmarem ;)


Przemyśl sposób pakowania przyczepy, ciężkie rzeczy umieszczaj na podłodze, czy w schowkach pod łóżkami. Pamiętaj o równomiernym rozłożeniu ciężaru.  Unikaj transportowania zbędnych rzeczy, np. produktów, które możesz zakupić w miejscu docelowym, czy pełnego zbiornika wody, jeśli np. wiesz, że nie będzie ci ona potrzebna w podróży.  


Wyjedź z domu na noc, bądź wcześnie rano, w celu uniknięcia tłumów na drodze, szczególnie jeśli wybierasz się pierwszy raz w podróż z przyczepą.


Miej na uwadze nie tylko siebie , ale i innych kierowców. Twoje tempo podróży i długość zestawu, który prowadzisz może się niestety okazać dla niektórych irytująca. Staraj się być czujnym użytkownikiem drogi, gdzie można, zjeżdżając delikatnie ku prawej krawędzi jezdni, czy na pobocze, ułatwiaj innym wyprzedzanie.


Przygotuj się psychicznie na życie na małej przestrzeni. Nie ważne jak bardzo kochasz swoich towarzyszy podróży, jeśli nie będziecie wyrozumiali dla siebie i nie stworzycie sobie nawzajem trochę przestrzeni (co może być nie lada wyzwaniem w przyczepie)- dłuższa podróż może okazać się źródłem sprzeczek z towarzyszami „przyczepowej niedoli”.


Pracuj zespołowo.
Czy przy odhaczaniu, parkowaniu przyczepy (często slalom wśród drzew), czy też przy rozkładaniu przedsionka- nie za wiele zdziałamy w pojedynkę. Warto przed wyjazdem omówić, przy jakich czynnościach jest potrzebne wsparcie innych osób i podzielić zadania pomiędzy towarzyszy podróży. Dzięki temu szybciej uporacie się z obowiązkami i przejdziecie do wakacyjnych przyjemności. Jeśli podróżujecie zawsze w podobnym składzie osobowym, warto trzymać się stałego podziału, dzięki temu wszystkie niezbędne czynności przebiegną sprawnie i unikniecie dodatkowego stresu.


Rutynowe czynności. Tak jak różnią się przyczepy, tak i różni się ich obsługa. Są jednak czynności, które powinny się stać absolutną rutyną, Do takich należą między innymi: odhaczanie przyczepy, zaciąganie hamulca ręcznego, podstawienie podkładów pod koła przyczepy, wystawienie nóg , wypoziomowanie przyczepy, uruchomienie wody, odkręcenie gazu, podpięcie do prądu. Oszczędzisz czas i energię, wykonując je zawsze w stałej kolejności.


Copyright © All rights reserved. Project by Born4Code